Fülemile Judit

Az alapítvány elnöke, zeneterapeuta

Fülemile Judit okleveles zeneterapeuta vagyok, képesítésemet az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon szereztem. Gyerekkoromban a zene életem természetes része volt, beleszülettem a zenébe. Édesapám fagottművész, édesanyám csellista volt, nem múlt el nap zenehallgatás nélkül. Később én is fagottozni kezdtem, majd nyolc évig énekelni tanultam. Felnőttként más irányt vett az életem, színháztörténet szakon végeztem az egyetemet, az aktív zenélés elmaradt mellőlem. Színházakban, fesztiválokon dolgoztam, majd megszülettek gyermekeim, és egyre jobban éreztem a hiányt, amit a zenélés, éneklés elhagyása okozott. Érlelődött bennem a változás, melynek eredménye a zeneterápiával való találkozás lett. A művészet személyiséget formáló, gyógyító erejét - önmagamon is tapasztalva - immár terápiás kapcsolatban használom. Jelenleg egyéni- és csoportterápiákat tartok gyermekeknek, a Támasz Idősotthonban a bentlakók részére tartok foglalkozásokat, az AutiSpektrum Egyesületnél pedig autista gyermekek zeneterápiájával foglalkozom.

Szabó Lívia

zeneterapeuta